Leśnica, to właśnie tu położony jest Pensjonat Tatrzański Gościniec. Przepiękna mała miejscowość położona w województwie małopolskim, na Podhalu niedaleko Nowego Targu, w gminie Bukowina Tatrzańska. Jest to miejscowość malownicza, niezwykle piękna pod względem przyrody i natury. Od miejscowości Groń oddzielona jest rzeką, która również nosi nazwę Leśnica. Jej położenie zasługuje na wielką uwagę, albowiem znajduje się ona nieopodal głównych turystycznych miejscowości, jakimi są Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Szaflary czy Zakopane. To sprawia, że odwiedzają ją turyści, którzy chcą spędzać urlop w spokojnym miejscu położonym niedaleko najlepszych atrakcji Podhala. Leśnica położona jest 20 kilometrów od Zakopanego, dzięki czemu turyści licznie rezerwują tutaj pokoje gościnne. Mówiąc o położeniu tej wsi i mając na uwadze opis miejscowości, należy zaznaczyć, że znajduje się tutaj osiedle Sądel, z którego roztacza się piękna panorama na Szaflary, Nowy Targ oraz Gorce.

Zabytki i kultura

Miejscowość Leśnica zamieszkana jest przez około 1718 osób, głównie górali, którzy każdego dnia posługują się gwarą. Kultura góralska jest w tutaj bardzo szeroko rozwinięta, dlatego też warto wspomnieć, że istnieje tutaj zespół regionalny Zawaternik, wykonujący tradycyjną muzykę już od 1983 roku, który to cieszy się naprawdę wielkim uznaniem.

Na terenie Leśnicy znajduje się ośrodek zdrowia, kilka świetnie wyposażonych sklepów, a także wiele drewnianych domów, wykonanych z zastosowaniem tradycyjnych metod, które na pewno warto zobaczyć. Na uwagę bez wątpienia zasługuje tutaj kościół, wspólny dla obu miejscowości Leśnicy i Gronia pod wezwaniem Świętego Jacka. Charakterystyczne jest to, że wykonany jest w całości z drewna, zaś nieopodal znajdują się także kapliczki różańcowe. Przed wejściem do kościoła św. Jacka znajduje się także pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, który to został odsłonięty w 2006 roku. W roku 2008 kard. Stanisław Dziwisz poświęcił także krzyż umieszczony obecnie na Wierchu Stefańskim.

Turystom pragnącym, jak najdokładniej poznać nasze rejon, a także dalsze zakątki polecamy portal z bazą noclegową  - Meteor, gdzie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie zakwaterowanie, w dowolnie wybranym regionie kraju.