Zachęcamy do czytania naszego działu "Zwiedzamy Podhale z Tatrzańskim Gościńcem". Będziemy tutaj w kilku zdaniach starać się Wam przybliżyć różnego typu atrakcje i ciekawe miejsca na Podhalu, abyście lepiej mogli odnaleźć się w naszym górskim terenie. 

1. SPISKA KRAINA W NIEDZICY

W Parku Rozrywki Spiska Kraina można obejrzeć repliki znanych budynków z okolicy i całego świata w jednym z dwóch Parków Miniatur, przełamać lęk wysokości w Parku Linowym, spróbować swoich sił podczas zabawy na Laserowym Paintballu lub skorzystać z jednej z wielu pozostałych atrakcji. Dodatkowo na terenie parku znajduje się karczma Zadyma z regionalnym piwem oraz tradycyjnymi posiłkami.

Odległość 25 km.

2. SKANSEN TABORU KOLEJOWEGO W CHABÓWCE

Cieszący się ogromną popularnością wśród turystów Skansen w Chabówce posiada w swojej kolekcji prawdopodobnie największą ilość wiekowych taborów kolejowych. To świetna okazja dla fotografów, a prezentowane atrakcje dopełnia miła i profesjonalna obsługa: do dyspozycji mamy też przejażdżkę zabytkowym pociągiem trasą Chabówka - Mszana Dolna i z powrotem.

Odległość 25 km.

3. SZPIGLASOWA PRZEŁĘCZ

Odwiedzając Morskie Oko, można zastanowić się nad wyprawą na Przełęcz. To ok. 2 godziny drogi od Morskiego Oka i trasa, choć z początku bardzo gładka, na zakończeniu jest stroma i składa się z podróży gładkimi i śliskimi skałami, na których umieszczono łańcuchy na stopy. Ciekawa możliwość dla turystów szukających większych wrażeń, raczej bez małych dzieci. Niebezpieczne i niezalecane podczas deszczu i śniegu, natomiast jest idealnym pomysłem w ciepłe pory roku.

Odległość 20 km.

4. Zamek w Niedzicy

Około 3km od Niedzicy znajduje się okazały warowny Zamek "Dunajec" z 1325 r. Wewnątrz budowli zostało udostępnione dla zwiedzających turystów muzeum, w którym zobaczyć można m.in. dawne narzędzia tortur czy powozownię z bryczkami i wozami konnymi. Całość stanowi niezwykle malowniczy widok na tle Jeziora Czorsztyńskiego. Natomiast z tarasu widokowego można podziwiać ruiny zamku w Czorsztynie i okoliczne góry.

Odległość 25 km.

5. Dwór w Łopusznej

Na trasie NowyTarg - Szczawnica,w Łopusznej znajduje się wspaniały modrzewiowy dwór Tetmajerów. Został wzniesiony w 1784 r., a jego pierwszym właścicielem był konfederat barski Romuald Lisicki. Z czasem przejęła go rodzina Tetmajerów.
Od 1978 r. dwór należy do Muzeum Tatrzańskiego i utworzono tu oddział tej placówki. Można tam zwiedzić kuchnię dworską, piwnicę oraz chałupę Klamerusów. Obiekt ten leży na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Odległość 13 km.

6. Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzyzku

W Zakopanem, nieopodal Krupówek wybudowano w latach 1847-51 uroczy drewniany kościółek z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Swą nazwę "na Pęksowym Brzyzku " zawdzięcza Janowi Pęksie, który ofiarował na jego rzecz swoją ziemię.
Przy kościele znajduje się cmentarz, na którym chowano m.in. osoby zasłużone dla Zakopanego i Podhala, np. Tytus Chałubiński, Jan Krzeptowski Sabała czy Kornel Maluszyński.

Odległość 20 km.