Atrakcje

Karta rabatowa Tatrzańskiego Gościńca

Specjalnie dla wszystkich naszych gości przygotowaliśmy niespodziankę, która z pewnością sprawi, że pobyt na Podhalu będzie przyjemniejszy i mniej kosztowny. Z dniem 1 listopada 2014 roku, wprowadzamy dla naszych gości unikalną "Kartę Rabatową" uprawniającą do korzystania z atrakcyjnych rabatów w wybranych sklepach, restauracjach oraz innych obiektach. Przedsiębiorstwa honorujące naszą kartę będą dodawane sukcesywnie, tak abyście mogli korzystać z wielu różnorodnych przywilejów.

Karta Rabatowa, będzie uprawniała do stałych zniżek. Lista obiektów będzie dostępna na naszej stronie.

Zapraszamy do Tatrzańskiego Gościńca z nami masz lepiej! 

Zwiedzamy Podhale z Tatrzańskim Gościńcem

Zachęcamy do czytania naszego działu "Zwiedzamy Podhale z Tatrzańskim Gościńcem". Będziemy tutaj w kilku zdaniach starać się Wam przybliżyć różnego typu atrakcje i ciekawe miejsca na Podhalu, abyście lepiej mogli odnaleźć się w naszym górskim terenie. 

1. SPISKA KRAINA W NIEDZICY

W Parku Rozrywki Spiska Kraina można obejrzeć repliki znanych budynków z okolicy i całego świata w jednym z dwóch Parków Miniatur, przełamać lęk wysokości w Parku Linowym, spróbować swoich sił podczas zabawy na Laserowym Paintballu lub skorzystać z jednej z wielu pozostałych atrakcji. Dodatkowo na terenie parku znajduje się karczma Zadyma z regionalnym piwem oraz tradycyjnymi posiłkami.

Odległość 25 km.

2. SKANSEN TABORU KOLEJOWEGO W CHABÓWCE

Cieszący się ogromną popularnością wśród turystów Skansen w Chabówce posiada w swojej kolekcji prawdopodobnie największą ilość wiekowych taborów kolejowych. To świetna okazja dla fotografów, a prezentowane atrakcje dopełnia miła i profesjonalna obsługa: do dyspozycji mamy też przejażdżkę zabytkowym pociągiem trasą Chabówka - Mszana Dolna i z powrotem.

Odległość 25 km.

3. SZPIGLASOWA PRZEŁĘCZ

Odwiedzając Morskie Oko, można zastanowić się nad wyprawą na Przełęcz. To ok. 2 godziny drogi od Morskiego Oka i trasa, choć z początku bardzo gładka, na zakończeniu jest stroma i składa się z podróży gładkimi i śliskimi skałami, na których umieszczono łańcuchy na stopy. Ciekawa możliwość dla turystów szukających większych wrażeń, raczej bez małych dzieci. Niebezpieczne i niezalecane podczas deszczu i śniegu, natomiast jest idealnym pomysłem w ciepłe pory roku.

Odległość 20 km.

4. Zamek w Niedzicy

Około 3km od Niedzicy znajduje się okazały warowny Zamek "Dunajec" z 1325 r. Wewnątrz budowli zostało udostępnione dla zwiedzających turystów muzeum, w którym zobaczyć można m.in. dawne narzędzia tortur czy powozownię z bryczkami i wozami konnymi. Całość stanowi niezwykle malowniczy widok na tle Jeziora Czorsztyńskiego. Natomiast z tarasu widokowego można podziwiać ruiny zamku w Czorsztynie i okoliczne góry.

Odległość 25 km.

5. Dwór w Łopusznej

Na trasie NowyTarg - Szczawnica,w Łopusznej znajduje się wspaniały modrzewiowy dwór Tetmajerów. Został wzniesiony w 1784 r., a jego pierwszym właścicielem był konfederat barski Romuald Lisicki. Z czasem przejęła go rodzina Tetmajerów.
Od 1978 r. dwór należy do Muzeum Tatrzańskiego i utworzono tu oddział tej placówki. Można tam zwiedzić kuchnię dworską, piwnicę oraz chałupę Klamerusów. Obiekt ten leży na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Odległość 13 km.

6. Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzyzku

W Zakopanem, nieopodal Krupówek wybudowano w latach 1847-51 uroczy drewniany kościółek z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Swą nazwę "na Pęksowym Brzyzku " zawdzięcza Janowi Pęksie, który ofiarował na jego rzecz swoją ziemię.
Przy kościele znajduje się cmentarz, na którym chowano m.in. osoby zasłużone dla Zakopanego i Podhala, np. Tytus Chałubiński, Jan Krzeptowski Sabała czy Kornel Maluszyński.

Odległość 20 km.

Leśnica - zakątek na Podhalu

Leśnica, to właśnie tu położony jest Pensjonat Tatrzański Gościniec. Przepiękna mała miejscowość położona w województwie małopolskim, na Podhalu niedaleko Nowego Targu, w gminie Bukowina Tatrzańska. Jest to miejscowość malownicza, niezwykle piękna pod względem przyrody i natury. Od miejscowości Groń oddzielona jest rzeką, która również nosi nazwę Leśnica. Jej położenie zasługuje na wielką uwagę, albowiem znajduje się ona nieopodal głównych turystycznych miejscowości, jakimi są Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Szaflary czy Zakopane. To sprawia, że odwiedzają ją turyści, którzy chcą spędzać urlop w spokojnym miejscu położonym niedaleko najlepszych atrakcji Podhala. Leśnica położona jest 20 kilometrów od Zakopanego, dzięki czemu turyści licznie rezerwują tutaj pokoje gościnne. Mówiąc o położeniu tej wsi i mając na uwadze opis miejscowości, należy zaznaczyć, że znajduje się tutaj osiedle Sądel, z którego roztacza się piękna panorama na Szaflary, Nowy Targ oraz Gorce.

Zabytki i kultura

Miejscowość Leśnica zamieszkana jest przez około 1718 osób, głównie górali, którzy każdego dnia posługują się gwarą. Kultura góralska jest w tutaj bardzo szeroko rozwinięta, dlatego też warto wspomnieć, że istnieje tutaj zespół regionalny Zawaternik, wykonujący tradycyjną muzykę już od 1983 roku, który to cieszy się naprawdę wielkim uznaniem.

Na terenie Leśnicy znajduje się ośrodek zdrowia, kilka świetnie wyposażonych sklepów, a także wiele drewnianych domów, wykonanych z zastosowaniem tradycyjnych metod, które na pewno warto zobaczyć. Na uwagę bez wątpienia zasługuje tutaj kościół, wspólny dla obu miejscowości Leśnicy i Gronia pod wezwaniem Świętego Jacka. Charakterystyczne jest to, że wykonany jest w całości z drewna, zaś nieopodal znajdują się także kapliczki różańcowe. Przed wejściem do kościoła św. Jacka znajduje się także pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, który to został odsłonięty w 2006 roku. W roku 2008 kard. Stanisław Dziwisz poświęcił także krzyż umieszczony obecnie na Wierchu Stefańskim.

Turystom pragnącym, jak najdokładniej poznać nasze rejon, a także dalsze zakątki polecamy portal z bazą noclegową  - Meteor, gdzie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie zakwaterowanie, w dowolnie wybranym regionie kraju.