Gdzie wybrać się biegówki podczas pobytu w górach.

Od kilku lat na Podhalu coraz większą popularność zyskuje narciarstwo biegowe, z roku na rok przybywa turystów, którzy wybierają aktywny wypoczynek pod Tatrami. Dzięki przybywającej ilości zimowych biegaczy, powstają również nowe atrakcyjne trasy. Bez wątpienia Podhalańskie tereny są bardzo piękne, szczególnie gdy spowija je zimowa aura, dlatego zachęcamy do aktywnego wypoczynku, i wybrania się na jedną z tras. Narty biegowe nie są trudne do opanowania, wystarczy poświęcić chwilę by opanować równowagę i nauczyć się podstawowego ślizgu. Problemu nie stanowi również sprzęt, osoby, które nie posiadają własnych nart mogą je łatwo wypożyczyć nawet na kilka dni, w jednej z licznych wypożyczalni znajdujących się na Podhalu.

Poniżej przedstawiamy kilka tras biegowych, które warto wybrać ze względu na górskie uroki oraz piękne widoki.


Zakopane:

Trasa na Równi Krupowej o długości 4 km, przeznaczona dla początkujących osób, jest to łatwa trasa bez większych wzniesień. Plusem tej lokalizacji jest oświetlenie, dzięki czemu biegać można nie tylko w dzień.

Pętla Centralnego Ośrodka Sportu o długości 3 km, bardzo dobrze przygotowana, uważana za jedną z najbardziej profesjonalnych tras w Polsce, gdzie również trenuje Justyna Kowalczyk. Na miejscu wypożyczalnie oraz karczma, gdzie można odpocząć po biegach.

Pętla w okolicach drogi pod Reglami, długość około 6 km. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu i karczma.

Pętla na Harendzie długość 4 km, znajduje się po lewej stronie wyciągu. Trasa bardziej wymagająca, z podbiegami, która biegnie zboczem Gubałówki. Trasa warta odwiedzenia ze względu na piękną panoramę Tatr. Przy wyciągu znajduje się wypożyczalnia jak również karczma.Kościelisko:

Trasa na Chotarzu o długości 10 km, łatwa, choć po drodze czeka kila podjazdów. Na początku trasy znajduje się wypożyczalnia i parking.

Trasa w Kirach, długość 4 km, płaskie odcinki sprzyjają osobą o słabszej kondycji.Nowy Targ:

Trasa wokół rezerwatu "Bór".Jedna z najdłuższych tras na Podhalu, długość 15 km, zaczyna się na lotnisku w Nowym Targu i biegnie dookoła rezerwatu „Bór”. Trasa bez większych przewyższeń lecz ze względu na długość przeznaczona dla osób wysportowanych.

Pętla na osiedlu Bór, długość 5 km.

Trasa na Długiej Polanie, długość 4 km na miejscu znajduje się wypożyczalnie, parking oraz karczma.Białka Tatrzańska:

Trasa przy wyciągu Kotelnica o długości 4,5 km, dobrze przygotowana, oświetlona, w pobliżu znajduje się karcza oraz oczywiście cały kompleks wyciągów.

Trasa pod Grapą, długość 7 km, prowadzi pomiędzy ośrodkami narciarskimi Banią i Kaniowką. W okolicy znajduje się wypożyczalnia oraz kawiarnia.

Trasa „Sołtysi Potok”, długość 10 km, jest to jedna z dłuższych tras biegowych na Podhalu, prowadzi ze szczytu Kotelnicy do rogatek Białki.

Źródło: http://zakopane.naszemiasto.pl