Jedną z ciekawszych atrakcji na terenie Podhala jest Park rozrywki Spiska Kraina. "Jest to miejsce, w którym radość i dobra zabawa nie znają limitu wieku!"

Park zlokalizowany jest w Niedzicy, tuż obok jeziora Czorsztyńskiego i Zamku „Dunajec”, co stanowi bardzo atrakcyjną lokalizację ze względu na piękne okoliczne tereny oraz możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji takich jak: rejs po jeziorze, zwiedzanie zamku lub spływ Dunajcem.

Park podzielony jest na kilka część, w których znajdują się tematycznie podzielone atrakcje dla całej rodziny. Dodatkowo na terenie znajduje się klimatyczna karczma Zadyma, która urządzona jest w tradycyjnym stylu i serwuje pyszne posiłki przygotowywane przez szefa kuchni. Dodatkowo w karczmie spróbować można regionalnego piwa Zadyma, warzonego w browarze o tej samej nazwie znajdującego się w Szaflarach, po za piwem serwowany jest również tradycyjny, pieczony na miejscu chleb.

karczma zadyma niedzica


W Spiskiej Krainie znajdują się: dwa parki miniatur, park linowy, dmuchańce, trampoliny, tor pontonowy, laserowy paintball oraz nowości kino 7D, interaktywne kino XD oraz planetarium 3D.


Park Miniatur – zabytki Orawy, Spisza i Podhala

park miniatur

Zgromadzone tu są repliki najważniejszych zabytków Podtatrza, zamki, dwory czy też osady. Zwiedzanie parku uatrakcyjnia przewodnik, który w pasjonujący sposób opowiada historię oraz legendy znajdujących się na terenie parku miniaturowych budynków.


Park Miniatur – Śladami objawień Matki Bożej

park miniatur

W kolejny parku miniatur to najważniejsze miejsca objawień Matki Boskiej. Znajdują się tu repliki kościołów, sanktuariów oraz miejsc ważnych dla katolików z całego świata. Podobnie jak w pierwszym parku, dzięki ciekawym historiom przekazywanym przez przewodnika, zwiedzanie staje się bardziej przyjemne.


Park linowy

park linowy

Park linowy w Spiskiej Krainie podzielony jest na kilka tras o różnym stopniu trudność. W zależności od wieku można wybrać łatwą trasę dla dzieci lub wymagająca dla młodzieży i dorosłych.


Park rozrywki – dmuchańce, trampoliny

park rozrywki

Kolejną częścią jest park rozrywki, w którym znajdują się liczne atrakcje dla dzieci. Znajdują się tu dmuchane zamki, trampoliny czy też tor pontonowy, wszystko to sprawia, że dzieci potrafią się tu długie godziny.


Laserowy Paintball

laserowy paintball

Jest to odmiana paintballa, która różni się od oryginału tym, że zamiast brudzących kulek, zawodnicy „strzelają” do siebie wiązką lasera. Każdy uczestnik wyposażony jest w kamizelkę, która odbiera sygnał trafienia oraz laserową broń. Wszystko to odbywa się na dużej zamkniętej arenie, z dodatkowymi efektami specjalnymi.Nowości, które stratują w tym roku!


Kino 7D – pełne emocji i efektów specjalny seanse filmowe.


Interaktywne kino XD – to wirtualna podróż do nieznanej krainy, w której uczestnicy biorą aktywny udział.


Planetarium 3D – cały wszechświat w zasięgu ręki, a wszystko to w technologii 3D.Rodzinny Park Rozrywki Spiska Kraina!

Więcej informacji znajdziecie na stronie - Park rozrywki Spiska Kraina