Nie wiesz jak spędzić wiosenny urlop? Gdzie się wybrać aby jak najlepiej spożytkować ten czas? Klasycznym, aczkolwiek najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będą polskie, piękne Tatry.


Wiosna w Tatrach


Co warto odwiedzić? Przede wszystkim, jeśli jesteś tam pierwszy raz musisz zobaczyć wszystkie najpopularniejsze turystyczne miejsca, których aż wstyd nie znać. Na początek oczywiście Kasprowy Wierch, najpopularniejszy szczyt w Polsce, na którym w sezonie letnim pojawia się największa liczba turystów. Jednak wybierając się tam w okresie wiosny zobaczysz go w przepięknej odsłonie oraz unikniesz ogromnych tłumów. Natomiast drugim co do wysokości wartym odwiedzenia szczytem w tych górach jest Łomnica, na którą dojazd kolejką górską będzie stanowił niezapomniane wspomnienie zarówno dla młodszych jak i nieco starszych turystów.

wiosna w gorach

Kolejny obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania Tatr to przepiękny staw Morskie Oko. Malownicze otoczenie pozwoli na zrobienie zdjęć, które na zawsze ozdobią Twój rodzinny album. Tutaj także dobrym wyborem jest spacerowanie w sezonie, w którym brak tłumów turystów. Przepiękny krajobraz dający niezapomniane wspomnienie to Dolina Pięciu Stawów. To następne z koniecznych do zobaczenia miejsc podczas wiosennej wizyty w Tatrach. Pięknym miasteczkiem, które jest mocno doceniane przez odwiedzających jest Szczyrbskie Jezioro znajdujące się w Tatrach Wysokich położone nad drugim co do wielkości stawem w górach nad którym rozrastają się świerkowe lasy.

wiosna w gorach

Natomiast dla osób zainteresowanych nowoczesnym spędzaniem wolnego czasu nie związanym jedynie ze zwiedzaniem kultowych miejsc będzie nowy aquapark w Popradzie, którego wyjątkowość polega na tym, że możemy z niego zobaczyć widok na Tatry. A jeśli już znajdziemy się w Popradzie warto też odwiedzić jej zabytkową a przy okazji najstarszą i najbogatszą dzielnicę, czyli Spiską Sobotę. Warto zatem wybrać się w Tatry wiosną. Nie dość, że obejrzymy ich największe zabytki i zobaczymy najpiękniejsze widoki w niesamowitej wiosennej odsłonie to unikniemy tłumów turystów obecnych tam podczas sezonu letniego.