Jeżeli szukasz pomysłu na jesienny urlop, to góry mogą się okazać idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Brak tłumów na szlakach, kolorowe liście spadające z drzew, piękne widoki — to wszystko czeka na Ciebie, dlatego nie wahaj się ani chwili i już dziś rezerwuj jesienny wypoczynek na Podhalu.

Jesień w górach - co warto zobaczyć?

jesień w górach

Według wielu polska złota jesień to najpiękniejsza pora roku — tatrzańskie szczyty mienią się wówczas tysiącami barw, tak że aż trudno oderwać od nich wzrok. Warte polecenia są szczególnie wędrówki po Czerwonych Wierchach i Ornaku, które jesienią przybierają piękną czerwoną barwę, co wynika z tego, że przekwita wówczas sita skucina — roślina wysokogórska występująca głównie w rejonie Tatr.

jesień w górach

Szlaki turystyczne jesienią są bardzo spokojne, co szczególnie docenią amatorzy ciszy i rozmyślań podczas górskich wycieczek. Aby zobaczyć wspaniałą panoramę Tatr, przy sprzyjającej pogodzie warto wybrać się na Kasprowy Wierch. Co ważne nie ma wówczas natłoku ludzi chętnych na wyjazd kolejką linową, więc spokojnie można z niej skorzystać. Jeżeli ktoś z kolei woli dostać się na szczyt samemu to piękne widoki zapewni wędrówka Halą Gąsienicową.

jesień w górach

Jesień to także idealna pora na zwiedzanie Zakopanego, Krupówki wolne są wówczas od tłumów, więc spacery po tym chyba najsłynniejszym polskim deptaku są o wiele przyjemniejsze niż w sezonie. Dla pasjonatów zwiedzania zabytków godna polecenia jest również wycieczka po gotyckich, drewnianych kościołach znajdujących się na Podhalu — tzw. Szlak Architektury Drewnianej Małopolski, a wśród nich kościoły m.in. w Nowym Targu, Łopusznej czy Dębnie Podhalańskim w promieniach jesiennego słońca prezentują się naprawdę wspaniale, o czym warto przekonać się na własne oczy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą - Jesienna oferta noclegowa w górach