Wszyscy, którzy jadą w góry, chcą najczęściej dobrze wypocząć, zwiedzić pieszo okolice, czy po prostu poczuć ten niesamowity klimat. W tych okolicach drzemie niewiarygodna moc, która dodaje sił oraz sprawia, że człowiek zapomina o troskach i się niesamowicie odpręża.

Jest tutaj miejsce dosłownie dla każdego, od poszukiwaczy przygód, amatorów mocnych wrażeń oraz rodzin z dziećmi, których przybywa w tym miejscu z roku na rok. Gdzie jednak wybrać się z pociechami? Oto kilka przykładów.

Udogodnienia w Tatrzańskim Gościńcu

W naszym pensjonacie jesteśmy prorodzinni. Udostępniamy gościom z dziećmi wiele atrakcji, które umilą czas spędzony w tym pensjonacie, tak aby pociechy były zadowolone, a rodzice wypoczęci. Pokoje w tym domostwie są bardzo przestronne, wyposażone we wszystkie sprzęty, aby przebywający mogli sobie odpocząć po dniu pełnym wrażeń w górach. Duża jadalnia z oferowanymi, domowymi posiłkami, zapewni odpowiednie wyżywienia dla każdego członka rodziny. Posiadamy również salę rekreacyjną, z której goście mogą korzystać w razie potrzeby. W niej są zainstalowane atrakcje, dzięki którym można wspólnie z dziećmi miło spędzić czas. Są tutaj: bilard, pink-pong, piłkarzyki, sala z kominkiem. Na zewnątrz znajduje się ogród i patio, gdzie również dzieci znajdą coś dla siebie. Oferujemy piaskownice, huśtawki i zabawki dla najmłodszych zwiedzających.

Gdzie wybrać się z rodziną?

Wokół Gościńca jest mnóstwo atrakcji, gdzie można spędzić czas z rodziną. Wiele pięknych tras górskich, których poziom trudności i długość będzie dostosowana do możliwości każdego uczestnika. Warte uwagi są również Termy Podhalańskie, znajdujący się w pobliskich Szaflarach. Jest tam cicho, spokojnie, wiele atrakcji, zjeżdżalnie, różnej wielkości baseny. Według opinii klientów obiekt ten jest schudnie prowadzony i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Kolejnym pięknym obiektem, w niedalekim sąsiedztwie pensjonatu jest jezioro zaporowe, które powstało poprzez wybudowanie zapory wodnej w Niedzicy, między Pieninami Spiskimi a właściwymi. Krajobraz przyprawi o osłupienie każdego, nawet najmłodszych. Specyficzny mikroklimat wspomaga proces odbudowywania sił witalnych i psychicznych. Nad jeziorem znajduje się dodatkowo zamek w Niedzicy, zwany również zamkiem Dunajec, którego bardzo dobrze zachowane mury są otwarte do zwiedzania. Pierwsze zapiski o tym miejscu sięgają roku 1325, przez co budowla jest tak atrakcyjnym punktem do zwiedzenia w tych okolicach. Dzisiaj znajduje się tutaj centrum mozealno-hotelowe, które zaprasza zwiedzających. Nieopodal w malowniczym Dębnie Podhalańskim znajduje się przepiękny kościół św. Michała Archanioła. Gotycki, drewniany, uroczy kościółek wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. Budowla została zaklasyfikowana jako zabytek klasy zerowej. Został on wzniesiony prawdopodobnie w XV wieku na miejscu starszej świątyni. Wracając z okolic Nowego Targu w kierunku Czorsztyna, polecamy odwiedzić przepięknie ulokowaną wieś Łopuszna. Położona jest u stóp Gorców wraz z bardzo dobrze zachowanym dworem, który niegdyś był siedzibą szlacheckich rodzin Lisickich, Tetmajerów i Lgockich.

Da się odczuć, iż najbliższe tereny pensjonatu Tatrzański Gościniec, obfitują w godziwą rozrywkę dla całej rodziny. Jest to forma odpoczynku, nauki oraz spotkania z naturą i historią dla każdego.